top of page

ЧАРІВНИЙ СВІТ НАУКИ

НА ОБЛАСНОМУ ФОРУМІ ЮНИХ ШАНУВАЛЬНИКІВ ФІЗИКИ ТА АСТРОНОМІЇ

12 квітня 2017 року до Дня космонавтики для підтримки і популяризації науково-технічних досліджень і конструювання відбувся обласний форум юних шанувальників фізики та астрономії на базі Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Оргкомітет Форуму: Шуляр Василь Іванович, доктор педагогічних наук, доцент, професор кафедри мовно-літературної та художньо-естетичної освіти, директор МОІППО, заслужений учитель України, Трубнікова Людмила Володимирівна, заступник директора з науково-педагогічної роботи МОІППО, Клименко Людмила Олександрівна, кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та ІТ МОІППО, заслужений працівник освіти України, Ліскович Олена Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри теорії й методики природничо-математичної освіти та ІТ МОІППО зібрали усіх учасників, їхніх наукових керівників, вчителів та наставників для презентації своїх проектів.

 

Журі представлено 62 роботи учнів: у номінації «Фізика» подано 23, у номінації «Астрономія» - 10, у номінації «Власна технічна творчість» - 29 робіт. І тільки 26 наукових досліджень і технічних проектів відзначено як кращі, а їхні творці мали змогу продемонструвати результати своїх досліджень і роботу власних винаходів.

 

Домбров Олександр, учень 9 класу Білоусівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Вознесенської районної ради Миколаївської області (вчитель фізики Дрозд Юлія Андріївна), представив у номінації «Власна технічна творчість» розроблений власноруч токарний верстат моделі ОД-1 для роботи по дереву, призначений для виготовлення ручок господарчого інвентарю, фігурних підсвічників, ручок для дверей тощо. Він зручний та легкий у користуванні і працює від зарядного пристрою на 12 В. Цю унікальну роботу Сашко змайстрував власноруч із підручних матеріалів.

Токарний верстат, зроблений Олександром, захопив, вразив журі і всіх присутніх у залі. Талановитого учня нагородили дипломом з відзнакою Департаменту освіти  і науки Миколаївської облдержадміністрації за активну участь в обласному форумі юних шанувальників фізики та астрономії і подарували наукову книжку з фізики, а вчителя Дрозд Юлію Андріївну нагороджено грамотою Департаменту освіти  і науки Миколаївської облдержадміністрації за якісну підготовку учнів.

 

Стрімка еволюція технологій веде до того, що незабаром найбільш популярними та перспективними на планеті фахівцями стануть програмісти, IT-фахівці, інженери, професіонали в галузі високих технологій і т.д. Постає питання: як підготувати таких фахівців? Навчання – це не просто передача знань від учителя до учнів, це спосіб розширення свідомості і зміни реальності.  Як креативний напрямок активно розвивається STEM-освіта, що включає творчі та художні дисципліни (промисловий дизайн, архітектура та індустріальна естетика і т.д.), тому що майбутнє, засноване виключно на науці, навряд чи когось порадує.

 

Одне із основних завдань сучасного вчителя – це навчати, показувати на власному прикладі та поєднувати креатив і науку у сучасному світі, а також допомагати реалізовувати набуті знання на практиці.

 

​Дрозд Юлія Андріївна,

вчитель інформатики, фізики та астрономії

Білоусівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів

bottom of page