Дрозд Юлія Андріївна
вчитель історії, інформатики та фізики
Білоусівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів
Вознесенської районної ради Миколаївської області
Відкритий урок з історії України у 8 класі
Узагальнення та систематизація знань учнів за темою «Початок Національно-визвольної війни українського народу середини XVII століття»
Мета: повторити й узагальнити вивчений матеріал з даної теми; розвивати в учнів уміння аналізувати й систематизувати матеріал, робити висновки, вміти виділяти головне і другорядне, висловлювати свою точку зору, працювати з джерелами інформації.
Основні поняття: «Національно-визвольна війна», «Українська гетьманська держава».
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань.
Обладнання: картки із завданнями, ілюстрації, презентація до уроку (завантажити презентацію до уроку), картки самооцінювання, музичний супровід, атласи, «монети» для підрахунку балів, відеофільм «Національно-визвольна війна». Завантажити конспект уроку
ФОТОПЕРЕБІГ УРОКУ:
Організаційна частина уроку:
Урок проходить у вигляді гри трьох команд. Про правила гри вчитель попереджає перед початком заняття. За кожний заролений бал, команди отримують монети-бали.
Для повторення пройденої теми пропонується показ відеофільм «Національно-визвольна війни»
Завдання 1. «Історична розминка»
На дошці розміщені аркуші із номером на титульній і завданням на зворотній стороні. Завдання під номерами 1, 6, 4, 8, 5, 7 з підказкою (1648-1657 – роки війни).Кожній команді пропонується по 7 запитань, які передбачають знання дат Національно-визвольної війни. Учні дають короткі точні відповіді. За кожну правильну відповідь - отримують монету-бал.
Завдання 2. «Із глибини віків»
Командам роздаються картки з текстом документів. Учні повинні проаналізувати документ, визначити, про яку причину Національно-визвольної війни у ньому йдеться, і коротко схарактеризувати її. За кожну правильну відповідь - отримують монету-бал.
Завдання 3. «Вгадай подію» і показати на картах у атласі
Учитель зачитує уривк и з документів, а учні повинні назвати подію Національно-визвольної війни. За кожну правильну відповідь - отримують монету-бал.
Завдання 4. «Вгадай героя»
Учні переглядають портрети відомих історичних діячів часів Національно-визвольної війни (без підпису). Учні повинні вказати, хто зображений на портреті і визначити мі сце кожного діяча в перебігу Національно-визвольної війни. За кожну правильну відповідь - отримують монету-бал.
Підсумки уроку
Наприкінці уроку вчитель підбиває підсумки змагання. Підраховуються зароблені командами бали й оголошується команда-переможець. Учням роздаються картки для самооцінювання. При цьому учні з команди, що перемогла, отримують оцінки на один бал вищі.
Найбільшу кількість балів зібрали Снігур Олександр і Ратушняк Наталія