top of page

Усім, хто навчає інформатиці, присвячується

     Інформаційно-комунікативна  компетентність  – одна з основних компетентностей сучасного педагога, що має об'єктивну і суб'єктивну сторони. Об'єктивна сторона виражається у вимогах, які суспільство пред'являє до професійної діяльності педагога. Суб'єктивна сторона ІК визначається індивідуальністю вчителя, його професійною діяльністю, особливостями мотивації у вдосконаленні і розвитку педагогічної майстерності. Очевидним є те, що для різних категорій педагогічних працівників компетентність у галузі інформаційно-комунікаційних технологій може й повинна відрізнятися за змістом. А саме, інформаційно-комунікаційна компетентність учителя інформатики повинна значно відрізнятися від інформаційно-комунікаційної компетентності інших учителів об’ємом, глибиною та систематичністю знань в галузі інформаційних технологій. Діяльність вчителя є головним фактором, що визначає успішність учнів у тій чи іншій предметній галузі. Завдяки ефективному застосуванню технологій у навчальному процесі учні можуть набувати цілу низку компетентностей, зокрема інформатичних. Розвинути ці компетентності допомагають перш за все вчителі, які самі мають володіти такими компетентностями та бути готовими та здатними до діяльності, що пов’язана з їх формуванням. Відсутність постійної комунікації з колегами, обміну думками та напрацюваннями гальмує професійний розвиток вчителя, особливо в сучасних умовах. Можна зробити висновок, що проблема підвищення рівня інформаційно-комунікаційної компетентності вчителів інформатики є актуальною.

   У Білоусівській ЗОШ І-ІІІ ступенів Вознесенської районної ради з вересня впроваджено три спецкурси з інформатики: «Комп’ютерна азбука» (1 клас), «Створення презентацій» (7 клас), «Основи інформатики» (8 клас), з лютого 2016 року завдяки районному депутату Дятлов В.М. підключено швидкісний  Інтернет до кабінету інформатики, бібліотеки, шкільного методичного кабінету. Саме у цій школі 20 квітня був організований  районний семінар вчителів з теми «Удосконалення ІКТ – компетентності вчителя інформатики. Емблемою семінару стали герої мультфільму «Фіксики» (учні Крючкова А. і Томашевський В.).  Високий рівень проведення забезпечив продуманий план семінару – практикуму, карту – навігатор з яким отримали учасники семінару відразу після реєстрації.

   Семінар складався з 4 блоків, кожен з яких мав своє гасло. Під час теоретичного блоку відбувся обмін досвідом з теми «Перевернуте навчання» (виступ підготувала Павлова А.І., вчитель інформатики Олександрівської ЗОШ) та з теми «Програмні засоби, які використовуються у навчальному процесі» (виступ підготував Гуляєв Я. Ю., вчитель інформатики Актовської ЗОШ).  З цікавою інформацією про рідну школу виступила Богдан І. Б., директор Білоусівської ЗОШ. Під час практичного блоку вчителі інформатики побували на показовому уроці інформатики у 6 класі «Пошук в Інтернеті. Інтернет – енциклопедії, словники та онлайн – перекладачі», який підготувала Дрозд Юлія Андріївна, вчитель інформатики Білоусівської ЗОШ. Дрозд Ю.А.  працює над проблемою “Формування громадянської компетентності учнів на уроках історії та інформатики засобами використання елементів краєзнавства”. Є у складі творчої групи вчителів «Національно-патріотичне виховання на уроках і в позаурочний час». Це був майстер – клас з використання  сучасних навчально – інформаційних  технологій, можливостей Інтернету. Багато уваги вчитель приділила  формуванню в учнів умінь визначати, відбирати і використовувати у процесі пошуку інформації про минуле, різні види історичних джерел, зокрема текстові, візуальні та усні, артефакти, об’єкти навколишнього історичного середовища, інформаційно – комп’ютерні технології. Наголосила, що хороший спеціаліст повинен мати уявлення не тільки про структуру комп'ютера, а й володіти знанням іноземних мов. Число користувачів в Інтернеті в Україні щомісяця збільшується на 200 тис. Адже Інтернет – це оперативність. Дані тут оновлюються кожні 5 хвилин. Австрійська компанія Q-Success дослідила, які мови найпопулярніші в Інтернеті. У першу десятку увійшли не тільки європейські, а й східні мови. З метою заохотити учнів до вивчення мов, вчитель продемонструвала свої знання китайської та польської мови. 2016 рік – рік англійської мови в Україні. До речі, десятку найпопулярніших мов в Інтернеті очолює англійська мова. Тому далі під час практичної частини спілкування вчителя та учнів відбувалося англійською. ІКТ – компетентність передбачає, що вчитель сам може створити і застосувати на уроці  власний ІКТ – продукт. На показовому  уроці усі навчальні продукти створені  вчителем інформатики: навчальний фільм (переозвучка мультфільму «Фіксики»), навчальні «хмари» в Інтернеті з посиланнями, відеофільм «Моє рідне село».Урок завершився словами: «Так, Інтернет  - це всесвітнє єднання, але ніщо не замінить нам живого спілкування!»

     З інформацією «ІКТ – компетентність сучасного вчителя» виступила заступник з навчально – виховної роботи Дрозд Н.В. У  своїй доповіді вона зазначила, що забезпечити високу якість освіти на всіх без винятку рівнях можливо лише при наявності стійкої якісної системи неперервного професійного розвитку педагогів: курси підвищення кваліфікації, семінари, майстер-класи, підвищення методичної культури та обміну досвідом через участь у мережних педагогічних спільнотах, форумах та проектах. Підсумки продуктивної роботи учасників семінару підвела методист відділу освіти Вознесенської РДА Кучеренко Н.В., разом із адміністрацією Білоусівської ЗОШ вона вручила учасникам сертифікати про участь у семінарі та побажала успіхів у подальшій роботі.

 

                                         Заступник директора Білоусівської ЗОШ

з навчально-виховної  роботи                                             Н.В. Дрозд

bottom of page