top of page

АНАЛІЗ ВИХОВНОЇ РОБОТИ КЛАСНОГО КОЛЕКТИВУ УЧНІВ 8 КЛАСУ ЗА 2015-2016 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

      На початку навчального року заплановано  продовжити роботу зі зміцнення класного колективу, формуванню в учнів позитивного відношення до його цілей, завдань, діяльності й окремих членів колективу. Також продовжено роботу з виховання в школярів пізнавальних інтересів, активності, самостійності й творчого відношення до навчання й підвищення на цій основі успішності.

 

      Рівень вихованості 8 класу – 0.7 – середній: класу властива самостійність, прояви самоорганізації, громадянська позиція у більшості учнів сформована.

       Більшість дітей у класі відповідально ставляться до навчання. Середній бал класу  за рік – 7,0.

     В цілому, аналізуючи рівень навчальних досягнень з основних предметів, варто зазначити, що більшість учнів не повністю використовують свій інтелектуальний потенціал, що, напевно, і є основною причиною середнього показника успішності. Серед основних предметів найвищі середні бали мають предмети: фізика – 7,0, українська література – 7.2. Найгірший бал класу з англійської мови – 5,2 (понизився у порівнянні з І семестром). Домбров О. вперше приймав участь у районній олімпіаді з історії, де зайняв 8 місце. Також Домбров О. на Святі 1 Вересня нагороджений похвальним листом за відмінні успіхи у навчанні.

       Розвиток особистості учнів не припиняється і в позаурочний час. Діти із задоволенням відвідують різного роду гуртки. Найактивнішими є гуртківці: Юрченко І.(«Художня вишивка», «Юні музеєзнавці»), Шолтоян Т. («Художня вишивка», «Юні музеєзнавці»), Ратушняк Н. («Художня вишивка», «Юні музеєзнавці»).

           Варто відзначити ставлення батьків до проблем та потреб шкільного життя їх дітей. Досить толерантно батьки реагують на критику  поведінки їх дітей, прагнуть збагнути та усунути причини, що викликають подібну ситуацію. Систематично у телефонному режимі відбувається спілкування батьків з класним керівником, наслідком якого є корегування поведінки учнів та їх ставлення до навчання. Особливо в цьому відношенні слід відзначити батьків Томашевського В., Ратушняк Н., Чуба М., Домброва О., але цікавість класним життям та навчанням  інших на недостатньому рівні.

            На класних зборах  було затверджено виставити таку поведінку:

«Зразково» - 3 учні (Домбров О., Ратушняк Н., Шолтоян Т.).

«Добре» - 4 учні (Снігур О., Томашевський В., Івановський О., Чуб М.).

«Задовільно» - 2 учні (Баришевський М., Юрченко І.).  

           Результатом є створення класу-родини, проведення демократичних виборів старости і міністерств,  створення морального кодексу класу. Домброва О. обрано головою шкільного Суду Честі та представником до шкільного Парламенту на наступний рік, а старостою – Ратушняк Н. Але для сприяння розвитку навичок конструктивного лідерства, усвідомленню шляхів самопізнання й самоактивізації заплановано продовжити відповідну роботу.

           Ряд учнів мають проблеми зі здоров’ям, а саме порушення зору та хронічні захворювання. Ця інформація надана медичній сестрі школи, вчителям-предметникам, зокрема, вчителям фізичного виховання та трудового навчання. Діти займають посадочні місця з врахуванням порушень зору та рухового апарату. На контролі слід тримати профілактику травматизму.

         Учні 8 класу приймали активну участь в громадському житті школи і класу. Діти є досить активними та більшість охоче беруть участь у різноманітних конкурсах, змаганнях  загальношкільного типу. Результатом роботи співпраці класного керівника та активу учнівського самоврядування є демократичні стосунки у колективі, організація та проведення свят, виховних годин, конкурсів. Учні узяли участь у загальношкільних заходах: акція «Листівка воїну АТО», акція «5 картоплин», акція збору кришок на протези, посадили яблуню у шкільному саду, виступили на змаганнях «Джура», Томашевський В. приймав участь у показовому уроці під час районного семінару вчителів інформатики на базі нашої школи, створили группу у соціальній мережі http://vk.com/club101483934, зібрано матеріал про Снігура О.Я. (тата Снігура О.) для проекту "Випускники школи - учасники АТО" http://bilousivskashkola.wix.com/bilousivka#!blank-7/q96ck.

        Волонтерському десанту учнів 8 класу присвоєно ім’я І.М. Фолкуяна-Самбурова, як дослідникам подвигу нашого земляка. Так, 25 вересня колектив учнів 8 класу відвідали жительку села Білоусівки Король Олександру Антонівну, яка 19 серпня 1942 року по вересень 1945 року була примусово вивезена німецькими окупантами на тяжкі роботи до Німеччини (м.Бремен).

Учні допомогли Олександрі Антонівні прибрати господарче подвір’я від заростів бур’яну та  акації і розчистити город від залишків врожаю та сухої трави.

         Колективними творчими справами класу були:

        07 жовтня класним керівником проведено батьківські збори «Національно-патріотичне виховання в сім’ї та школі», на жаль батьки не зібралися у повному складі, але присутніми відзначено необхідність проведення таких тематичних лекторіїв.

       16 жовтня учні підготували показову класну годину «14 жовтня – День українського козацтва», на яку були запрошені адміністрація, педагог-організатор та голова кафедри виховної роботи. Учні підготували доповіді, пісні, брали участь у вікторині «Чи знаєш ти добу козацтва?» і кращим знавцем став Домбров О..

       30 жовтня на осінніх канікулах учні відвідали страусину ферму «Кременецький страус» у Веселинівському районі, де гарно провели час і дізналися багато цікавого.

      03 грудня збірна команд 8 і 10 класів «Батальйон імені Самбурова» достойно виступила на загальношкільних змагання «Ну-мо, хлопці!», присвячених Дню Збройних Сил України.

       25 грудня під час новорічного вечора «Зоряний політ у 2016 рік» учні 8 класу виступили з музичним номером «Лісапетний батальйон», у якому взяли участь усі учні, а Томашевський В., як головна особа, навіть розучив партію на баяні для виступу.

     Результативність класу у громадському житті:

І місце -  у районному етапі Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна» (напрям «З попелу забуття») пошуково-дослідницька робота «Наш герой» - класний колектив.

І місце - у районному етапі та призове в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу "Об'єднаймося, брати мої" (номінація "Історія і державотворення") пошуково-дослідницька робота  «Білоусівські остарбайтери» - Домбров О., Снігур О.

І місце – у районному конкурсі «Український сувенір» - Томашевський Віталій

І місце – у районному конкурсі «Український сувенір» - Юрченко Ілона

ІІ місце – у районному конкурсі малюнків «Здай кров заради життя» - Томашевський Віталій

ІІ місце – у районному конкурсі «Новорічна композиція» - Чуб Максим

ІІІ місце – у районному конкурсі малюнків «Здай кров заради життя» - Ратушняк Наталія

ІІІ місце – у районному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Знай і люби свій край» (вишивка бісером) – Домбров Олександр

ІІІ місце – у районному етапі Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Знай і люби свій край» (вишивка бісером) – Юрченко Ілона

 

Виходячи з аналізу виховної роботи за 2015-2016 навчальний рік, слід відзначити, що незважаючи на ряд позитивних зрушень в житті класного колективу, поки що не вдалося поставити рівень успішності класу на належний рівень. Необхідна більша підтримка у цьому з боку батьків. Але слід відзначити, що у колективних справах класу та участь у загальношкільних заходах приймають участь не всі учні.  

bottom of page