top of page

Вчитель, який завжди online

Використання інтерактивних хмарних сервісів на уроках

ХХІ століття у нас інформаційне, тому, безумовно, освіта має пристосовуватись і повинна забезпечувати сучасні запити.

Використання хмарних технологій у школі демонструє очевидні переваги: автоматично знімаються всі проблеми, пов'язані продуктивністю комп'ютера і кількістю вільного місця на вінчестері (обчислення можна проводити навіть на смартфоні або планшеті); знімаються проблеми, пов'язані з легалізацією програмного забезпечення; від користувача (як вчителя, так і учня) не вимагається знання програмування. А доцільність, цікавість та ефективність використання різних інтерактивних продуктів на уроці знають усі.

Із власного, досить невеликого досвіду роботи, я створила підбірку із описами до тих сервісів, які використовую на уроках та викладаю на свій персональний сайт www.julia-drozd.wix.com/teacher:

GoogleDrive

Диск Google – це більше, ніж просто сховище файлів. Учитель і учень зможуть керувати доступом до файлів і спільно редагувати їх, користуючись будь-яким пристроєм.

Диск Google доступний для: ПК та Mac, пристроїв Android, iPhone та iPad. Тож проблема виконання домашніх завдань з предметів тепер вирішується дуже просто та зручно для кожного учня: вчитель створює файл із завданням, який розміщується на  Диску і надає файлу спільний доступ для всіх учнів у мережі.

Microsoft OneDrive

OneDrive – хмарне сховище корпорації Microsoft. Безпосередньою перевагою сервісу є змога записувати файли шляхом звичайного перетаскування або ж із використанням веб-додатків. Також у сервісі наявний віддалений доступ до комп’ютера із операційною системою Windows.

Отже, хмарний сервіс OneDrive – це постійний доступ до всіх ваших документів та файлів та є єдиним робочим місцем, шляхом об’єднання вашого робочого і домашнього комп’ютера, а також мобільного телефону, планшету тощо.

Conceptboard

Із допомогою сервісу Conceptboard користувачі мають змогу створювати віртуальні дошки. Користувачів можна додавати у конференції шляхом використання електронної пошти. Також є змога коментувати дошку, додавати зображення, документи, використовуючи ряд інструментів. Для початку роботи необхідно зареєструватися.

LInl it

Це універсальний онлайн-сервіс для роботи із замітками, стікерами, фото та відео, організованими в один віртуальний стіл. Для початку роботи необхідно зареєструватися. Для інших учасників, які працюють із дошкою, реєстрація не потрібна. Посиланням можна поділитися або додати (вбудувати) у свій блог чи сайт.

Google presentations

Сервіс схожий на PowerPoint, але має певні переваги. Створювати, редагувати і переглядати презентації можна на будь-якому пристрої – телефоні, планшеті чи комп’ютері. Навіть без підключення до Інтернет, якщо завантажити додаток. Підтримується колективне редагування.

Prezi

За допомогою сервісу можна створювати цікаві мультимедійні документи.  Плавні переходи з одного слайду на інший і властивість додавати музику та відео створюють інтерактивність. Будь-який елемент може бути збільшений для більш детального перегляду. Необхідна реєстрація. Можливе завантаження на ПК, але повний перегляд можливий лише за підключенням до Інтернет.

Slidedog

Даний сервіс підтримує різні типи файлів і дає змогу створити із них плей-лист. Простий у використанні. Потребує реєстрації.

Bubbl.us

Сервіс для побудови карт знань (ментальних або інтелект-карт). Хороший дизайн готових карт. Для початку роботи необхідно зареєструватися. У безкоштовному режимі немає змоги імпортувати на карту медіафайли. Створену карту можна зберегти, роздрукувати або помістити на блог або сайт. Також можлива групова робота з картою.

Cacoo

Онлайн-сервіс для групової роботи із створення схем та діаграм. Можна створювати навіть плакати. Для початку роботи необхідно зареєструватися. На сайті працює час для членів команди, які працюють разом. Результати можна зберігати, надавати доступ. У безкоштовному режимі є можливість створювати тільки 25 аркушів.

Creately

Сервіс дає змогу створити деталізовані схеми і графіки. Для цього використовуються безліч вбудованих об’єктів, а також є можливість додавати власні зображення з комп’ютера чи сайта.

AnswerGarden

Сервіс призначений для побудови хмар слів із відповіддю на запитання,  сформульоване для аудиторії.

Easel.ly

Сервіс призначений для швидкого створення ефективної інфографіки. Для початку роботи можна не реєструватися. У сервісі 15 шаблонів, які можна редагувати. Створену інфографіку можна завантажити у вигляді JPG-файлу або опублікувати в Інтернеті.

EasyWebContentPresenter

Це потужний онлайн-інструмент для створення професійних мультимедійних цифрових продуктів (презентації, банерів, інфографіки). Для початку роботи необхідно зареєструватися. Можна користуватися готовими шаблонами або створювати свій власний. Створеною роботою можна поділитися у соціальних мережах або завантажити на свій ПК.

ZimmerTwinsAtSchool

Даний сервіс – це інструмент для стротіленгу. Сервіс орієнтований для використання у школі. Цей сайт – веселе місце, де діти можуть використовувати свою уяву і створити свої власні фільми. Вчителі можуть зареєструватися безкоштовно. Сервіс пропонує для побудови історій колекцію персонажів і елементів.

Wordle.net

Сервіс призначений для генерації хмар слів з тексту, який ви надаєте сервісу. Хмара виділяє слова, які найчастіше використовуються у даному тексті. Створені зображення можна вбудовувати у свій сайт чи блог або ж завантажити малюнок на свій ПК.

Storybird

Це онлайн-сервіс для створення власних історій за допомогою ілюстрацій і текстових повідомлень. Для користування необхідно зареєструватися.

Quizalize

Цікава онлайн-платформа для створення навчальних вправ у ігровій формі.

Repetico

Сервіс для створення флеш-карт із змогою додавати текст, формули, зображення і відео. Для початку роботи необхідно зареєструватися.

Wixie

Творчий інструмент, який дає змогу малювати, додавати текст, додавати зображення і багато іншого до публікацій та флеш-анімацій. Необхідна реєстрація. Частина контенту безкоштовна.

ClassToolsNET

Онлайн-сервіс для створення інтерактивних флеш-ресурсів, дидактичних ігор тощо.  Є змога зберегти ігри на комп’ютері у вигляді html-файлу, розмістити на інтерактивні дошці.

Educaplay

Сервіс дає змогу готувати різнотипні дидактичні ігри та вправи. Безкоштовний сервіс. Для початку роботи необхідно зареєструватися.

Flippty

На сайті наявна велика колекція шаблонів для створення інтерактивних завдань і вправ у ігровій формі. Можна зберігати на свій GoogleDrive.

LearningApps

Призначений для створення інтерактивних навчально-методичних матеріалів. Сервіс налаштований на роботу із різнотипними шаблонами, які допоможуть створити кросворди, пазли, ігри тощо. Для початку роботи необхідно зареєструватися.

StudyStack

Орієнтований на створення дидактичних матеріалів для навчання. Готові роботи можна легко вбудувати у свій сайт, блог або поділитися ними у соціальних мережах. Для початку роботи необхідно зареєструватися.

JigsawPlanet

Онлайн-сервіс для генерації пазлів, які можна вбудувати у свій сайт чи блог, поділитися у соціальних мережах або зберегти. Для початку роботи реєстрація не потрібна.

Google forms

Онлайн-сервіс для створення простих тестів, анкет та голосування. Результати роботи можна вбудувати у сайт, надати доступ, зберегти тощо.

FlashbackExpressRecorder

Можна записувати коментарі або звук ПК під час захвату зображення екрану. Можна зробити записи вебінарів, онлайн-конференцій, відеоуроків тощо.

Anymaking Image Workshop

Містить прості інструменти для редагування фотографії та використання різних фотоефектів. Для початку роботи реєстрація не потрібна, а готову роботу можна зберегти на свій комп’ютер.

Befunky

Онлайн-сервіс для роботи із фотографіями. Можна використовувати безліч шаблонів, за допомогою яких ви можете створювати колажі із використанням довантажених фотографій. Для початку роботи необхідна реєстрація. Створені зображення можна зберігати на свій ПК і розміщувати у соціальних мережах.

Calendarika

Допоможе швидко та якісно створити календар на будь-який місяць. Для користувачів пропонується безліч оригінальних шаблонів.

CaptionIT

Це онлайн-сервіс для створення фотоколажей із використанням шаблонів. Для початку роботи не потрібно реєструватися. Роботу можна зберегти на власний ПК або поділитися  у соціальних мережах.

DrawSVG

Це онлайн-редактор векторної графіки, що допомагає редагувати, створювати і додавати в документ SVG-файл, завантаживши його з комп’ютера, за адресою або вибравши із колекції малюнків.

ABCYAPAINTGo

Це сервіс для організації активності дітей. Він містить безліч простих інструментів та аксесуарів: наклейки, розмальовки, фарби, штампи, набір тексту, набори щіточок і багато чого іншого. Для початку роботи не потрібно реєструватися, а роботи зберігати і використовувати потім.

Wix

Онлайн-сервіс для створення флеш-сайтів. Простий інтерфейс. Безліч шаблонів, є змога розробити свій власний унікальний шаблон. Для роботи необхідно зареєструватися. Під час реєстрації необхідно вказати електронну адресу, яка і буде адресою вашого сайту.

Google Sites

Сервіс для створення веб-сторінок. Редактор сторінок дає змогу додавати інформацію з інших додатків Google. Простий у використанні та має зручний інтерфейс.

Blogger

Мережевий сервіс для створення та ведення блогу, який є одним із додатків Goggle. Має багато можливостей та  зручний інтерфейс.

bottom of page