top of page

IV Фестиваль творчості, натхнення і науки «Молодіжна хвиля»

13 травня 2017 року на базі механіко-математичного факультету Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського пройшов IV Фестиваль творчості, натхнення і науки «Молодіжна хвиля» (в рамках освітнього проекту «Крок до науки») з нагоди святкування Дня Науки в Україні. У фестивалі взяли участь учні-переможці олімпіад, наукових конкурсів, у тому числі  Домбров Олександр (9 клас) і Богдан Володимир (11 клас) та Дрозд Юлія Андріївна, вчитель інформатики та фізики Білоусівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

Автор проекту к.п.н., доцент Манькусь Ірина Володимирівна і керівник проекту к.ф.-м.н., доцент Дінжос Роман Володимирович разом із командою студентів організували справжнє Свято Науки для більше ніж 250 учнів-любителів фізики, інформатики та астрономії, їхніх вчителів і студентів 1-2 курсів технічних навчальних закладів.

Герої мультфільму «Фіксики» вітали усіх гостей і учасників фестивалю та дарували значки, а лаборанти кафедри «Фізика» демонстрували захоплюючі експерименти з курсу фізики в школі. Після урочистого відкриття Фестивалю учнів об’єднали у групи і розпочали свою роботу 10 студій: майстер-класів, освітніх проектів, інформаційно-комунікаційних технологій і Fusis. Координували роботу студій старшокурсники механіко-математичного факультету, а викладачі і вчителі були членами  журі.

Учасники від Білоусівської ЗОШ потрапили у Студію майстер-класів «Вибір професій». Основною метою студії було показати, як знання фізики допомагає представникам різних професій (водіям, барменам, пілотам, кондитерам, будівельникам, військовим акустикам) у їхній повсякденній роботі. Студенти-майстри демонстрували досліди, а кожен учень із групи потім мав повторити експеримент і пояснити які ж фізичні процеси та властивості присутні у досліді. Домбров Олександр та Богдан Володимир потрапити до групи «Бармени» і демонстрували властивості взаємодій молекул (швидкість зафарбовування солоної та несолоної рідини), взаємодія рідин із різною густиною (пошарове розміщення рідин у пробірці), властивості сумішей під час горіння (утворення оранжевого та зеленого полум’я), демонстрування явища резонансу (гра на келихах із водою) тощо. «Будівельники» вразили «ньютонівською сумішшю», яка рідка без прикладання до неї сили і моментально твердіє, якщо по ній вдарити; «Пілоти» захопили всіх присутніх демонстрацією реактивного двигуна за допомогою пластикової пляшки, дезодоранту і запальнички; «Кулінари» навчили, як за допомогою пластикової пляшки відділяти жовток від білка; «Військові акустики» розважили грою на пляшках із різною кількістю рідини у них; «Водії» продемонстрували роботу двигуна внутрішнього згорання.

Задача журі – визначення групи, яка найефектніше, неординарно та науково правильно продемонструє експерименти, а шляхом голосування усіх учасників студії – обиралася група, що найбільше вразила.

Всі учасники фестивалю отримати сертифікати та дипломи за участь, а кращим  вручили подарунки від спонсорів. На завершення фестивалю для бажаючих к.ф-м.н. Гузієм Сергієм Сергійовичем проведено екскурсію до обсерваторії імені Н.Д.Каліненкова, яка розміщена на території МНУ ім.В.О.Сухомлинського.

Участь у таких нетипових наукових фестивалях, як  «Молодіжна хвиля», допомагає підвищувати інтерес учнів до вивчення фізики, інформатики та астрономії. Учні мають змогу продемонструвати вже набуті знання перед своїми однолітками; побачити експерименти, яких немає у шкільній програмі; спостерігати інтерпретації фізичних законів, властивостей і явищ у неординарній формі і, найголовніше, навчитися використовувати набуті знання у повсякденному житті.

Дрозд Юлія Андріївна,

вчитель інформатики, фізики та астрономії

Білоусівської ЗОШ І-ІІІ ступенів

bottom of page